“We besparen ruim € 20.000,- op de begrote energiekosten”

MFC De Borgh is de culturele en sociale hotspot van Budel. In dit multifunctionele gebouw vind je onder andere een theater, vergaderzalen, workshopruimtes, een sportcentrum, de bibliotheek, Cordaad Welzijn en een bloedprikpost. Je kunt hier zeven dagen per week terecht voor een breed scala aan activiteiten. Kortom, het bruist hier van de energie. En dat kóst ook veel energie. Toen Erwin Mennen in november 2024 startte als interim operationeel manager, was het energiecontract dan ook een van de eerste projecten die hij aanpakte.  

Geïnterviewde
Erwin Mennen

Segment
Theater, horeca, vergaderzalen, sportcentrum

Maakt gebruik van de solutions sinds
1 januari 2025

Klantbehoefte: op zoek naar zekerheid in een grillige energiemarkt

Een multifunctioneel centrum dat zeven dagen per week open is voor alle inwoners van Budel en omstreken, verbruikt flink wat energie. Toen eind 2024 het energiecontract van De Borgh afliep, moest er dus wél een goed nieuw contract komen.

Erwin: “We hadden een extreem goed contract, uit 2020, dus we wisten dat we sowieso met een flinke kostenstijging rekening moesten houden. We hadden daarom ook al gekeken naar het energiecollectief van Koninklijke Horeca Nederland, en we hadden ook wel wat online onderzoek gedaan. Maar de energiemarkt is zó complex.” 

De Borgh - testimonial Zakelijke Energie

“We wilden geen onzekerheden en pieken in onze energiekosten, maar vaste lasten waar we op kunnen bouwen”

De oplossing: een stabiel energiecontract via FLINK

En toen kwam tijdens een gesprek met de Sligro-accountmanager per toeval de energie-oplossing van FLINK naar voren, die Sligro sinds kort aanbiedt. Erwin: “Zij vielen meteen op door hun kennis van zaken en hun heldere voorstellen. Als onafhankelijk energieadviseur zoekt FLINK precies voor je uit welk energiecontract het beste past bij jouw energiebehoefte, zodat je zo voordelig mogelijk uit bent.

Omdat wij zoveel energie verbruiken, was het voor ons vooral belangrijk dat we vooraf weten waar we aan toe zijn. We willen geen onzekerheden en pieken in onze energiekosten.”

FLINK deed twee voorstellen: één voor een contract waarbij De Borgh op korte termijn absoluut de laagste prijs zou betalen. En één voor een contract dat stabiliteit en zekerheid voor de toekomst biedt. Onder dat laatste contract zette Erwin in december zijn handtekening: “Dat geeft rust in onze begroting.”   

Bella Ciao - testimonial horecasoftware Posilio

“Dit contract biedt zekerheid en geeft rust in onze begroting”

Het resultaat: een meevaller van € 20.000,- op de begroting

Het vorige contract van De Borgh stamde nog uit 2020 en was extreem voordelig. “We wisten dus van tevoren dat de energiekosten enorm zouden stijgen. We hadden daarbij gerekend op €40.000 extra, maar het werd uiteindelijk €20.000. Dat is een flinke meevaller op onze begroting, en daar zijn we uiteraard heel blij mee.”

Waar Erwin ook blij mee is, zijn de tegoedbonnen van Sligro die je krijgt wanneer je als Sligro-klant voor een energie-oplossing van FLINK kiest. “We kregen voor € 400 aan cadeaubonnen, die we gewoon bij onze Sligro-vestiging konden inleveren. Dat is toch een leuke bonus.”

De Borgh kijkt met een goed gevoel terug op de keuze voor Flink via Sligro. “Ik zou niet meteen aan Sligro hebben gedacht voor dit soort diensten,” geeft Erwin eerlijk toe. “Maar het is mooi dat ze zulke oplossingen aanbieden, waarbij je meelift op het inkoopvoordeel van Sligro. Samen sta je toch sterker.”

Bella Ciao - testimonial horecasoftware Posilio

Ook aan de slag met FLINK?

Wil je net als Erwin aan de slag met de energie-oplossingen van Flink? Laat je gegevens achter en onze partner FLINK neemt zo snel mogelijk contact met je op.