Ossobuco met La Trappe Isid'or

Ossobuco met La Trappe Isid'or, winterpeen en gremolata

Gang
Hoofdgerecht Lunchgerecht
Aantal Personen
4
Type keuken
Italiaans
Bereidingstijd
3 uur

Bereidingswijze

  1. Verwarm een ruime braadslede of braadpan met een scheut olijfolie op middelhoog vuur.
  2. Dep de kalfsschenkels droog met keukenpapier en bestrooi ze aan beide kanten met zout, peper en een dun laagje bloem. Schud het overtollige bloem eraf.
  3. Bak de kalfsschenkels aan (ca. 3-6 minuten per kant). Haal ze uit de pan en zet apart.
  4. Voeg indien nodig wat extra olijfolie toe aan de pan en fruit de ui, wortel, bleekselderij en knoflook op middelhoog vuur tot de ui glazig is en de groenten zachter worden (ca. 5-7 minuten).
  5. Roer de tomatenpuree erdoor en bak 1-2 minuten mee om te ontzuren.
  6. Voeg vervolgens de passata en La Trappe Isid’or toe en roer goed door. Laat 2-3 minuten zachtjes inkoken.
  7. Leg de kalfsschenkels terug in de pan en voeg de laurierblaadjes, tijm en de runderbouillon toe. Zorg dat het vlees grotendeels onderstaat.
  8. Breng het geheel aan de kook en zet het vuur laag. Plaats een deksel op de pan en laat het geheel ongeveer 2 uur zachtjes sudderen. Controleer af en toe of er voldoende vocht in de pan zit.
  9. Verwijder na 2 uur de deksel en laat nog 30-45 minuten stoven, zodat de saus kan indikken en de smaken verder kunnen ontwikkelen. Controleer af en toe of er voldoende vocht in de pan zit en vul indien nodig aan met water (en/of extra bouillon).
  10. Gremolata bereiden. Meng in een kom de fijngehakte peterselie, knoflook en citroensap. Voeg de panko toe en besprenkel met een scheutje olijfolie. Meng goed door.
  11. Haal de kalfsschenkels voorzichtig uit de pan en breng de saus op smaak met peper en zout.
  12. Serveer de ossobuco met pappardelle en eventueel gekarameliseerde worteltjes. Bestrooi met de gremolata voor een frisse touch.

Opmaaktip

Serveer met pasta

Producten uit dit recept

Ingrediënten

  • 1,2 kg kalfschenkels
  • 2 stengels bleekselderij
  • 1 winterpeen
  • 1 ui
  • 400 gr passata
  • 3 tenen knoflook
  • 1 platte peterselie
  • 200 ml La Trappe Isid'Or
  • 2 eetlepels tomatenpuree
  • 1 laurierblad
  • 500 ml runderbouillon
  • Bloem

Publicatie datum: 31 januari 2025