Begin met het maken van de praliné. Verhit de suiker met honing (of agavesiroop) en water in een pan tot een goudkleurige karamel. Voeg de noten toe, schep om en stort uit op bakpapier. Laat uitharden en hak daarna fijn met een mes of pulseer in een foodprocessor. Bewaar luchtdicht.
Maak de chocoladekrullen. Tempereer de pure chocolade: smelt 100 g tot max. 45 °C, roer er 50 g fijngehakte chocolade door tot de temperatuur zakt tot 27-28 °C. Verhit daarna naar ca. 32 °C maximaal als verwerkingstemperatuur. Strijk de chocolade dun uit op bakpapier en schraap er krullen van met een paletmes net voordat de chocolade volledig is uitgehard.
Klop de Debic Tiramisu luchtig en stevig volgens de aanwijzingen op de verpakking.
Maak met een platte spuitmond een spiraal van tiramisu op elke tartelette. Dat gaat het makkelijkst op een draaiplateau. Laat een uur opstijven in de koeling.
Maak de tartelettes af met een beetje cacaopoeder, praliné en chocoladekrullen.
Producten uit dit recept
Ingrediënten
Voor de praliné
100 g fijne kristalsuiker
1 el honing of agavesiroop
3 el water
100 g hazelnoten
Voor de chocoladeschotsen
150 g chocoladedruppels puur
Voor de tartelettes
400 ml Debic tiramisù
10 chocoladetartelettes
Extra
Spuitzakken
Bakpapier
Platte spuitmond (druk eventueel een ronde stalen spuitmond van 1 cm plat met een tang)